Telefon

0 532 514 24 88

E-Posta

info@eladazizli.com
TR
TR EN RU
Botoks Uygulaması

Botoks Uygulaması

Botoks, bir protein olan botulinum toksini kısaltmasından gelen bir kelimedir. Botulinum toksini, bir bakterinin salgıladığı bir zehirli maddedir ve insan vücuduna doğru miktarlarda uygulandığında kasları gevşeterek kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olabilir. Bu nedenle botoks, genellikle estetik amaçlı kullanılır ve en sık yüz bölgesindeki kırışıklıkları azaltmak için kullanılır. Ancak botoks, aynı zamanda belirtilen doz ve uygulama şekline göre diğer vücut bölgelerinde de kas gevşetici olarak kullanılabilir.

Botoks uygulaması sonrası nelere dikkat edilmelidir ?

Botoks uygulaması sonrasında, kişinin bazı hususlara dikkat etmesi gerekebilir. Öncelikle uygulama yapılan bölgeye dokunulmaması ve sıkıştırılmaması gerekmektedir. Ayrıca botoks uygulaması sonrasında yüz ifadesinin değişebileceği unutulmamalıdır ve bu nedenle konuşma ve yüz ifadesinde bir sıkıntı olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Botoks uygulamasından sonraki ilk 24 saat içerisinde aşırı ısı ve nemden kaçınılması gerekir. Ayrıca botoks uygulamasından sonra yüzde masaj yapılmaması ve yüzde aşırı sıcaklık uygulanmaması gerekir.

Botoks uygulaması sonrasında göz altında morluk oluşabilir ve bu nedenle bu bölgeye dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca uygulama sonrasında baş dönmesi, bulantı gibi belirtiler olabilir ve bu durumda doktorunuza danışılması gerekir.

İstanbul’da Botoks Uygulaması Fiyatı

Botoks uygulaması fiyatı, kişinin ihtiyacına göre değişebilir ve birçok faktöre bağlıdır. Bu faktörler arasında uygulanacak doz, uygulama yapılacak bölge ve uygulama yapacak doktorun deneyimi gibi etkenler yer alır.

Botoks uygulaması fiyatı, kişinin ihtiyaçlarına göre değişen bir estetik müdahale olduğu için mutlaka bir doktora danışılarak teşhis ve tedavi planı yapılmalıdır. Bu sayede doğru bir tedavi yöntemi belirlenebilir ve botoks uygulaması fiyatı hakkında doğru bilgi alınabilir. Kliniğimizde botoks uygulaması yapılmaktadır. İletişime geçerek randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarını İncele

İletişim Bilgileri

Bizimle iletişime geçmek isterseniz, lütfen formu doldurun veya bize bir e-posta gönderin.

İletişim

Kültür Mahallesi, Ahmet Adnan Saygun Caddesi Akmerkez No:3 Kat: 10 D2, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Yol Tarifi Al info@eladazizli.com 0 532 514 24 88

International :

+90 543 738 35 56

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Mesajınız
Elad Azizli Whatsapp