Telefon

0 532 514 24 88

E-Posta

info@eladazizli.com
TR
TR EN RU

Revizyon Rinoplasti

Revizyon Rinoplasti

Yüz güzelliği ve estetik görünüşün en önemli çarpanı olan ve solunum yolunun rahat bir şekilde işlevini yerine getirmesini sağlayan burundaki eğrilik, asimetri, sırt kemiğindeki kemerli yapı, tıkanıklık, burun ucu düşmesi, burun desteğinin çökmesi gibi yapısal ve şekilsel bozukluklar, insanları onu düzeltme ve işlevsel hale getirme arayışına sevk etmiştir.

Rinoplasti ameliyatları, tüm hastalarda aynı olumlu sonuçları doğurmamaktadır. Rinoplasti sonrası; yanlış yapılmış müdahale, kişinin burun yapısından kaynaklanan deformasyonlar ya da görünüm memnuniyetsizliğinden dolayı ikinci veya üçüncü bir müdahaleye ihtiyaç duyulabilmektedir.

Revizyon Rinoplasti

Revizyon Rinoplasti; daha önce yapılmış olan rinoplasti ameliyatlarının yol açtığı problemleri ve memnuniyetsizliği gidermek için yapılan ardıl cerrahi operasyondur. Adlandırmada her ne kadar başka bir cerrahın yapmış olduğu ameliyatın olumsuz sonuçlarını düzeltmek maksadıyla yapılan operasyona “Sekonder (İkincil) Rinoplasti” denildiği olsa da genel yaygın kullanım  “Revizyon Rinoplasti” dir.

Müdahale sınırlı bir bölgeye yapılacak törpüleme veya dolgu maddesi ile doldurma şeklinde küçük dokunuşlar ise buna Touch up veya minör (küçük) revizyon, burun yapısının yeniden şekillendirileceği (bazen kaburga ve kulak kıkırdağı ile) durumlar ise majör revizyon rinoplasti olarak adlandırılmaktadır.

Revizyon Rinoplasti Ne Zaman Yapılır?

lk rinoplasti sonrasında hastada görülen yan etkiler / komplikasyonlar, burun, dokular ve yüz bölgesinde meydana gelen hasar ve deformasyonlar, yanlış uygulama nedeniyle görünüşün planlanandan farklı olması, hastanın yeni görüntüsünden duyduğu memnuniyetsizlik gibi nedenler, revizyon rinoplastiye karar verilmesinin en büyük etkenleridir. Ancak sağlıklı ve risksiz bir revizyon rinoplasti yapılabilmesi için ilk rinoplastinin üzerinden hastanın durumuna göre 6 ila 12 ay geçmiş olması tavsiye edilmektedir.

Her ameliyatta olduğu gibi ilk rinoplasti sonrasında da yapılan operasyonun başarısız olarak tanımlanmasına neden olacak beklenmeyen durumlar görülebilmektedir. Rinoplasti sonrası;

 • Et yapışması ve et büyümesi sonucu burun içi tıkanıklar yaşanması,
 • Burun yan kıkırdaklarının fazlaca alınması sonucu burnun hava kanallarının daralması, nefes alırken yan duvarların içeri çökmesi, nefes almada problem yaşanması, derin nefes alma esnasında burun çatısının (valv) kapanması (valv yetmezliği – alar retraction collapse) veya akciğerlere yeteri kadar hava gönderilememesi,
 • Burun sırt kemiğinde yer alan kemerin yeterince giderilememesi (papağan gagası – pollybeak) ya da gereğinden fazla törpülenmesi / oyulması sonucu çirkin görünümün devam etmesi,
 • Burun sırt kemiği ve kıkırdak yapıda çökmeler olması (eyer / semer burun – saddle nose),
 • Burun eğriliğinin giderilememesi ya da rinoplasti sonrası burun eğriliği oluşması (deviasyon – twisted nose / bükülmüş burun) ,
 • Burun ucu düşüklüğünün giderilememesi ya da rinoplasti sonrası burun ucu düşüklüğü oluşması,
 • Burun kemiklerinin yanlardan tam kırılmaması sonucu burun sırt kemiğinde açıklık ve çukur oluşması (açık çatı deformasyonu),
 • Burun sırt kemiği ve kıkırdak birleşim bölgesinde “Λ” şeklinde gölgelenme oluşması,
 • Burun deliklerinin asimetrik bir şekilde aşırı küçük ya da aşırı büyük olması,
 • Yapılan müdahale sonrası burun ucunun gereğinden fazla kaldırılması (domuz burun / pig snout),
 • Burun iç veya dış bölgesinde aşırı yara izi / nedbe (scar / sklerozi) veya deri ve yumuşak doku problemleri oluşması,
 • Burnun yeni boyutunun yüz ile orantısız olması, asimetri oluşması görülebilmektedir.
 • Bu sorunları gidermek için revizyon rinoplasti uygulanmaktadır.

Revizyon Rinoplasti Riskleri Var mıdır?

İlk rinoplastiden kaynaklanan yara izi / nedbe (scar) dokusu problemi, genellikle revizyon rinoplasti sonrasında da görülebilmektedir. Bu sorunu gidermek için sıklıkla yama (greft) kullanılmaktadır.

Ayrıca revizyon rinoplastide genellikle buruna kıkırdak yerleştirme ya da dolgu yapılma ihtiyacı doğmaktadır.Estetik maksatlı olarak burun estetiği yaptıran hastaların büyük çoğunluğunda, görünüşlerine alışma evresinde, ilk ameliyatın başarısız olduğu önyargısı vardır. Revizyon rinoplasti kararı verilmeden önce, öncelikle bu önyargının yenilmesi gerekir. Müdahale gerekip gerekmediği konusundaki kararı, işin uzmanına bırakmak en doğrusudur.

İlk rinoplastide olduğu gibi revizyon rinoplastide de cerrahın sınırlı hata yapma şansı vardır. “Bir şeyi düzeltmek, onu yapmaktan daha zordur.” ilkesi, rinoplasti için de geçerlidir. Revizyon rinoplasti, cerrah açısından ilk rinoplastiden daha zahmetli bir operasyondur. Bu nedenle revizyon rinoplastide, cerrahın deneyimli oluşu daha da önemli bir hale gelir. Operasyonu yapacak cerrahın, iyi bir anatomi ve fizyoloji bilgisi olması, mevcut duruma tam olarak hakim olması gerekir.

İlk rinoplasti sonrasındaki burnun durumu, hastanın talepleri ve cerrahın deneyim ve becerisine göre revizyon rinoplasti başarı ile sonuçlanır.

Revizyon Rinoplasti Fiyatları Ne Kadardır?

Her vaka ve durum için ayrı bir tanı ve tedavi söz konusu olduğundan, revizyon rinoplasti fiyatı hakkında genel bir bilgi vermek mümkün değildir. Eğer siz de ilk olduğunuz burun estetiği ameliyatı sonrası solunum güçlüğü çekiyor ve yapısal problemler yaşıyorsanız ya da burnunuzun görünümünden memnun değilseniz iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Revizyon Rinoplasti Hakkında Bilgiler

1 Seans
Kaç Seans İşlem Yapılır 1 Seans
3-4 Saat
İşlem Süresi 3-4 Saat
10 Gün Sonra
İşe Ne Zaman Dönülür 10 Gün Sonra
Genel Anestezi
Anestezi Genel Anestezi
Herkesin vücut yapısı farklılık gösterir. Bundan dolayı herkesin tedavi süreci, planlaması ve sonuçları da farklılık göstermektedir. İşlem hakkında verilen bilgiler ortalama değerlerdir.Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Online Randevu Al

Hastalarımızdan YorumlarHastalarımızdan Yorumlar

Melisa Aktürk

Elad bey ile ilk görüşmemde kendisine hemen güvendim. Hem sıcak kanlı, güler yüzlü bir doktor hem de detaylıca, dürüstçe her şeyi açıklıyor. Ameliyatımın 1. ayındayım. Morluksuz, ağrısız bir süreç geçirdim. Ayrıca daha şimdiden burnumun şeklini çok seviyorum :) Doğal, yüzünüzle uyumlu bir burun istiyorsanız Elad bey çok doğru bir tercih. Ekibi ve kendisi çok ilgililer. Ameliyatı yaptım bitti diye düşünmüyorlar. Gönül rahatlığı ile doktorumu tavsiye edebilirim. Kendisine ve ekibine sonsuz teşekkür ederim.

Elif Demirtaş Kanburoğlu

Kendisine ilk görüşme için gittiğiniz de zaten ameliyat için gün alıp çıkacaksanız :) o kadar tatlı ve herşeyi en ince detayına kadar anlatan bir doktor. 1 tane kötü yorum gördüm bence kasti Elad beyi tanıyan herkes böyle bir üslupla hastaya davranmayacağını bilir

Burcu Çebi

Görebileceğiniz en tatlı, en ilgili, güleryüzlü doktorlardan biri olacağından şüpheniz olmasın! Yaptığı güzel işlerle, duruşuyla muazzam bir insan. Ameliyatımın 5. ayındayım ve onu tercih ettiğim için çok mutluyum. İyi ki siz Elad Bey :) Güzel daha nice işlere imzanızı atacağınızdan şüphem yok. Ve siz bir işlem görmek isteyip, araştırmaya giren ve bu yorumu okuyan sevgili arkadaşlar, Elad Bey’i tercih ederseniz mutlu olursunuz

İletişim Bilgileri

Bizimle iletişime geçmek isterseniz, lütfen formu doldurun veya bize bir e-posta gönderin.

İletişim

Kültür Mahallesi, Ahmet Adnan Saygun Caddesi Akmerkez No:3 Kat: 10 D2, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Yol Tarifi Al info@eladazizli.com 0 532 514 24 88

International :

+90 543 738 35 56

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Mesajınız
Elad Azizli Whatsapp