Telefon

0 532 514 24 88

E-Posta

info@eladazizli.com
TR
TR EN RU

Gıdı Lazer Lipoliz

Gıdı Lazer Lipoliz

Gıdı Estetiği Nedir?

İnsan vücudunu kaplayan deri yani cilt, sürekli olarak kuru ve ince olmaya meyillidir. Özellikle yaşlanmayla birlikte cilt yapısını koruyan elastin ve kolajen gibi yağ ve bağ dokusu proteinlerinin yok olmaya başlaması, güneş ışınlarının etkisi, hücre ölümleri, fazla kilo nedeniyle deri altında yağ birikimi ve benzeri sebeplerden dolayı, cildi olması gerektiği formda tutmak zorlaşmaktadır. Söz konusu etkilerle cilt dolgunlaşır ve esnekliğini kaybeder.

Vücudun diğer bölgelerinde olduğu gibi, yanaklar ve ağız çevresinde bulunan cilt de yerçekimine karşı savunmasız hale gelerek yavaşça çene ve gıdı olarak tabir edilen çene altındaki bölgeye düşerek şişkin ve çirkin görüntüye sahip bir yapı (çene altı dolgunluğu – submental fulness / çift çene – double chin) oluşturur, çene hatlarının belirsizleşmesine yol açar.

Gıdı Lazer Lipoliz

Anormal gıdı oluşumunun bir başka sebebi de; çene ucunun normalden küçük olmasıdır. Bu problem çene ucu dolgusu ve çene ucu protezleri ile çözüme kavuşturulabilmektedir.Günümüzde insanların büyük çoğunluğu bölgesel zayıflama konusunda sorunlar yaşamaktadır. Herhangi bir tıbbi müdahale gerektirmeyen spor, egzersiz ve diyet gibi yöntemleri uygulayan ancak sonuç alamayan kişiler sıklıkla estetik uygulamaları tercih etmektedirler.

Çene ve çene altı bölgede oluşan sarkma ve yağ birikimini gidermek için yapılan estetik müdahalelere Gıdı Estetiği denir. Gıdı estetiği; cerrahi müdahaleden, ameliyatsız müdahalelere kadar geniş bir yelpazede uygulanabilmektedir.

Gıdı Nasıl Gider?

Bazı platformlarda; gıdı bölgesindeki anormal oluşumun giderilmesi için bazı egzersiz ve gıdı giderici maskelerden bahsedilmesine rağmen, bu uygulamaların gıdı gidermeye bir faydası olmadığı bilinmelidir. Boyun bölgesi egzersizlerinin, anormal gıdı oluşumunu engellemek için faydalı olabileceği değerlendirilmekle birlikte oluşum gerçekleştikten sonra giderici bir etkide bulunması mümkün değildir. Gıdı bölgesindeki yağ birikimi ve sarkmaları giderebilmenin yegâne yolu gıdı estetiği uygulamalarıdır. Gıdı estetiğinde hastanın durumuna ve tercihlerine göre farklı müdahale yöntemleri mevcuttur:

  • Gıdı Germe Ameliyatı (Necklift): Gıdı bölgesinde oluşan fazla yağlanmanın genel anestezi altında ameliyat ile alınması ve derinin gerilmesi şeklinde yapılan cerrahi müdahale işlemidir. Çenenin alt kısmında 2-3 cm’lik bir kesi yapılarak fazla yağlar alınır ve kaslar onarılır. Fazlalık derinin gerdirilmesi gerektiği durumlarda kesi genişletilir, fazlalık deri çıkarılır ve deri kulak kenarına doğru gerdirilir. Çene ucunun küçük olduğu durumlarda çene u cu protezi uygulaması da yapılır.
  • Boyun – Gıdı Dolgusu: Gıdı bölgesinde meydana gelen kırışıklıkları ve boşlukları düzeltmek için lokal anestezi altında yaklaşık 30 dakika süren bir uygulamadır. Deri altına dolgu maddesi uygulanarak boşluk alanlarında şişkin bir yapı elde edilir.
  • Vaser – Lazer Liposakşın (Liposuction): Gıdı Bölgesinde Oluşan Fazla Yağlanmanın Lokal Anestezi Altında Ultrasonik Ses Dalgaları (Vaser) Veya Lazer (Laser) Ile Eritilerek Sıvı Haline Getirilmesi Ve Müdahale Edilerek Çıkarılmasıdır (Aspirasyon - Emme).
  • Vaser – Lazer Lipoliz (Lipolysis): Gıdı Bölgesinde Oluşan Fazla Yağlanmanın Ultrasonik Ses Dalgaları (Vaser) Veya Lazer (Laser) Ile Eritilerek Sıvı Haline Getirilmesi Ve Müdahale Edilmeden, Kendiliğinden, Vücut Tarafından Atılmasıdır.
  • Vakum Ve Isı Verilmesi: Gıdı Bölgesindeki Kolajen Liflerinin Isıtılması Ile Cildin Sıkılaştırması Sağlanır. FaceTite Gibi Bilgisayar Kontrollü Radyofrekans Enerjisini Kullanan, Enerji Destekli Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri Bulunmaktadır.
  • Mezoterapi (Mesotherapy): Çoğunlukla Deoksikolik Asit Olmak Üzere, Yağ Eritici Bileşiklerin Sorunlu Bölgeye Enjekte Edilmesi Şeklinde Yapılan Uygulamadır.
  • Dondurma (Coolsculpting): Gıdı Bölgesinde Oluşan Fazla Yağların Dondurulması Ve Donmuş Yağların 2-4 Ay Arasında Kendiliğinden, Vücut Tarafından Atılmasıdır.
  • Mezoterapi (Mesotherapy): Çoğunlukla Deoksikolik Asit Olmak Üzere, Yağ Eritici Bileşiklerin Sorunlu Bölgeye Enjekte Edilmesi Şeklinde Yapılan Uygulamadır.

Lazer Lipoliz İle Gıdı Estetiği Nedir, Nasıl yapılır?

Deri altı yağlarından kurtulmak için tercih edilen en yaygın yöntem; yağların lazer ışınlarıyla yakılması / eritilmesi ve vücuttan çıkarılmasıdır. Eriyen yağların vücuttan çıkarılması için Liposakşın (Liposuction) veya Lipoliz (Lipolysis) teknikleri kullanılmaktadır.

Liposakşın tekniğinde; genel anestezi altında yapılan cerrahi müdahale ile deri altındaki yağ eriyikleri, ince yapay bir boru (kanül – cannula) yardımıyla aspire edilerek / emilerek vücuttan dışarı çıkarılırlar. Operasyon sonrası hastanın 3-4 günlük bir nekahet dönemi olur ve oluşan morluklar iki hafta kadar sürer. Yaklaşık bir ay süreyle korse kullanılması gerekmektedir. Bu müdahale cerrahi bir prosedür olması nedeniyle pahalıdır ve anestezi uygulandığı için teorik olarak lipolize göre daha risklidir. Ayrıca tekrar uygulanması durumunda daha ağrılı bir dönem yaşanır.

Lipoliz tekniğinde ise; eriyen yağlar herhangi bir cerrahi müdahale gerekmeden vücut tarafından emilir ve idrar yoluyla dışarı atılır. Günlük hayata etkisi sınırlıdır, müdahale sonrası işe dönülebilir. Uygulama, yağlı dokunun miktarı ve cildin durumuna göre değişmekle birlikte, genelde tek bir seanstır. Uygulama esnasında ve sonrasında kanama olmaz, ameliyat izi kalmaz. Hafif derecede kızarıklık, morluk ve şişlik haricinde istenmeyen bir durum görülmez. Cildin daha sıkı ve genç görünmesini sağlar. 3 ayda bir tekrarlanabilir. Tekrar uygulamalarında, liposakşında görülen yan etkiler ve ağrılar yaşanmaz, sadece bir miktar ödem oluşabilir. Sonrasında 4-5 gün korse takmak yeterli olmaktadır.

Çene ve çene altı bölgesinde oluşan sarkma ve yağ birikimini gidermek için gıdı bölgesinde bulunan deri altı yağların lazer yardımıyla eritilmesi işlemine Lazer Lipoliz ile Gıdı Estetiği denir.

Lazer Lipoliz ile Gıdı Estetiği öncesinde herhangi bir ön hazırlığa ihtiyaç bulunmamaktadır. Hamile ve bebek emziren anneler, yüksek tansiyon hastaları, kan sulandırıcı ilaç kullananlar, cilt problemi olanlar, alerjisi olanlar ve daha önce yüz bölgesinden ameliyat geçirmiş olanlar uygulama öncesi mutlaka doktoru bilgilendirmelidirler.

Lazer Lipoliz ile Gıdı Estetiği uygulamasında; lazer ışınlarının ısı etkisinden korunması için lazer uygulanacak bölge, anestezik jel yardımıyla uyuşturulur. 15 ila 60 dakika arasında değişen sürelerle yağ birikiminin olduğu bölgeye, yağ dokusunun tüm katmanlarını tarayacak şekilde diod lazer uygulanır. Uygulama bitiminde dikiş atılmaz, birkaç günlüğüne bandaj kullanılır. 2-3 gün süren hafif morluk ve şişlik yaşanabilir.

Uygulanan lazer, yağ hücrelerinin zarlarını tahrip eder (lipoliz) ve yağı parçalar, esnekliğini kaybederek sıkılaşmış olan bağ dokusunu ve kolajenleri parçalayıp yeni bağ ve kolajen oluşumunu arttırır. Lazer ile eritilen yağlar vücut dışına çıkarılmaz. Zamanla yağ eriyiği kana karışır ve ortalama 3 ay içerisinde idrar yoluyla vücuttan atılır. Gerek görüldüğünde liposakşında olduğu gibi kanül yardımıyla yağ çıkarılabilmektedir, ancak bu işlem çok daha ince kanüllerle yapılır.

Lazer Lipoliz ile Gıdı Estetiği uygulamasının diğer yöntemlere göre birçok avantajı vardır: Cerrahi bir müdahale olmaması, küçük alanlara uygulanabilmesi, iyileşme süresinin kısa ve konforlu olması, cildi sıkılaştırması, bandaj süresinin kısa olması, günlük hayata devam edilmesi ve deride minimum seviyede sarkma olması öne çıkan başlıca özellikleridir.

Gıdı Lazer Lipoliz Fiyatları Nedir?

Lazer Lipoliz ile Gıdı Estetiği fiyatı hakkında genel bir bilgi vermek mümkün değildir. Çünkü her uygulama kendine özel şartlar içermektedir. Hastanın talebi ve ihtiyacına göre lazer uygulanacak alan değişecek, bu da fiyatı etkileyecektir. Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından; estetik müdahale fiyatlarının yazılı olarak açıklanmasının, haksız rekabete yol açacağı değerlendirilmiş ve paylaşılması sakıncalı görülmüştür.

Çene ve çene altında oluşan sarkmalar nedeniyle gıdı bölgesinde yağlanma varsa ve daha güzel bir görünüme sahip olmak istiyorsanız; iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir; özel talep ve ihtiyaçlarınızı ön planda tutan merkezimizde tedavi olabilir, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Gıdı Lazer Lipoliz Hakkında Bilgiler

1 Seans
Kaç Seans İşlem Yapılır 1 Seans
5-7 Yıl
Kalıcılık Süresi 5-7 Yıl
45 Dakika
İşlem Süresi 45 Dakika
5 Gün Sonra
İşe Ne Zaman Dönülür 5 Gün Sonra
Lokal Anestezi
Anestezi Lokal Anestezi
Herkesin vücut yapısı farklılık gösterir. Bundan dolayı herkesin tedavi süreci, planlaması ve sonuçları da farklılık göstermektedir. İşlem hakkında verilen bilgiler ortalama değerlerdir.Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Online Randevu Al

Hastalarımızdan YorumlarHastalarımızdan Yorumlar

Melisa Aktürk

Elad bey ile ilk görüşmemde kendisine hemen güvendim. Hem sıcak kanlı, güler yüzlü bir doktor hem de detaylıca, dürüstçe her şeyi açıklıyor. Ameliyatımın 1. ayındayım. Morluksuz, ağrısız bir süreç geçirdim. Ayrıca daha şimdiden burnumun şeklini çok seviyorum :) Doğal, yüzünüzle uyumlu bir burun istiyorsanız Elad bey çok doğru bir tercih. Ekibi ve kendisi çok ilgililer. Ameliyatı yaptım bitti diye düşünmüyorlar. Gönül rahatlığı ile doktorumu tavsiye edebilirim. Kendisine ve ekibine sonsuz teşekkür ederim.

Elif Demirtaş Kanburoğlu

Kendisine ilk görüşme için gittiğiniz de zaten ameliyat için gün alıp çıkacaksanız :) o kadar tatlı ve herşeyi en ince detayına kadar anlatan bir doktor. 1 tane kötü yorum gördüm bence kasti Elad beyi tanıyan herkes böyle bir üslupla hastaya davranmayacağını bilir

Burcu Çebi

Görebileceğiniz en tatlı, en ilgili, güleryüzlü doktorlardan biri olacağından şüpheniz olmasın! Yaptığı güzel işlerle, duruşuyla muazzam bir insan. Ameliyatımın 5. ayındayım ve onu tercih ettiğim için çok mutluyum. İyi ki siz Elad Bey :) Güzel daha nice işlere imzanızı atacağınızdan şüphem yok. Ve siz bir işlem görmek isteyip, araştırmaya giren ve bu yorumu okuyan sevgili arkadaşlar, Elad Bey’i tercih ederseniz mutlu olursunuz

İletişim Bilgileri

Bizimle iletişime geçmek isterseniz, lütfen formu doldurun veya bize bir e-posta gönderin.

İletişim

Kültür Mahallesi, Ahmet Adnan Saygun Caddesi Akmerkez No:3 Kat: 10 D2, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Yol Tarifi Al info@eladazizli.com 0 532 514 24 88

International :

+90 543 738 35 56

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Mesajınız
Elad Azizli Whatsapp