Telefon

0 532 514 24 88

E-Posta

info@eladazizli.com
TR
TR EN RU

Yüz Botoksu

Yüz Botoksu

İnsan yaşamında farklı evreler, bu evrelerin her birinin de fizyolojik ya da psikolojik farklı özellikleri vardır. İnsanların beklentileri ve istekleri, her evrenin özelliğine göre değişir.

Genç yaşlarda tatminsizlik daha baskındır, güzel olan daha güzel olmaya çalışır… Yaşlandıkça kaygılar ön plana çıkar ve çirkinlikler güzelleştirilmeye çalışılır.Yaşam evrelerini geçiş, yaşlanmayla eşdeğerdir. Yaşlanmayla birlikte vücutta görülen fizyolojik değişiklikler, kozmetik kaygıları ve estetik arayışını ön plana çıkarır.

Yüz Botoksu

Özellikle yüzün karakteristik hat ve bölgeleri olan alın, kaş arası (belce), göz çevresi ve ağız kenarlarında derin çizgi ve kırışıklıklar oluşur. Günümüz tıp dünyasında bu değişime dur diyebilecek yaklaşım botoks uygulamasıdır.Botoks (Botulinum Toksin) doğada bulunan Clostridium Botulinum bakterisinden laboratuar ortamında türetilen, saflaştırılmış protein içerikli, yapı itibariyle zehirli bir toksindir. Ancak insanlara son derece küçük konsantrasyonda verilmesinde sakınca bulunmamaktadır. Hem estetik hem cerrahi maksatla kullanılmaktadır.

İnsanlar duygularını aktarmak istediklerinde sinirler tarafından Asetilkolin ismi verilen bir kimyasal salınır. Bu kimyasal, yüzdeki kas hücreleri üzerinde bulunan alıcılara (reseptör) yapışırlar. Asetilkolin tarafından uyarılan alıcılar kasların kasılmasını ve mimiklerin oluşmasını sağlarlar. Botoks, sinirler tarafından asetilkolinin salınmasını önleyerek sinir uçlarını bloke eder, kasların zayıflamasını sağlar, dürtüleri ve kasılmayı engeller. Etkisi uzun süren bir kas gevşetici olması nedeniyle cilt yüzeyinde oluşan kırışıklık ve çizgilerin azalmasına, yeni oluşacak kırışıklık ve çizgilerin ise önlenmesine / geciktirilmesine yardımcı olur. Uygulama alanı hareketli olan kırışıklıklar ve çizgilerdir. Statik kırışıklık ve çizgilere ise dolgu ile müdahale edilmektedir. Estetik müdahalelerde botoks ve dolgu uygulaması birlikte kullanılabilmektedir.

Botoks, hamile ve emziren kadınlar dışında, erişkinlik ile yaşlılık arasındaki yani 18-65 yaş aralığındaki sağlıklı tüm bireylere uygulanabilir. Genellikle etkisi 4 ila 6 ay sürer. Botoks uygulamasının ömrü, botoks uygulamasını tekrarlayarak, güneşten korunarak ya da nemlendirici kremler kullanılarak bir miktar uzatılabilir.

Zamanla yüz bölgesinde meydana gelen, derin olmayan çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi ve oluşması muhtemel kırışıklıkların önlenmesi maksadıyla, hareketli çizgi ve kırışıklıkların olduğu bölgedeki mimik kaslarına müdahale için derinin altına botoks enjekte edilmesine Yüz Botoksu denir. Mimik kaslarına uygulanan botoks, kasları zayıflatmakta ve cildin kas hareketlerine bağlı olarak katlanmasına ve kırışmasına engel olmaktadır. Yüz botoksuyla; yorgun, mutsuz ve kızgın yüz ifadeleri değişir; gençleşmiş, dinç ve kırışıksız bir yüz ifadesine sahip olunur.

Yüz Botoksu Uygulama Yerleri Nerelerdir?

Yüz botoksu; duyguları aktarmak için kullanılan mimikleri oluşturan kaslara uygulanır. Bu kasların kasılmasıyla ortaya çıkan, hareket eden cilt bölgelerindeki yüzeysel çizgi ve kırışıkların giderilmesi hedeflenir.

Yüz bölgesinde botoks uygulanan hareketli bölgeler; alın, göz çevresi (kaz ayağı), iki kaş arası (belce), burun üst yan duvarları (tavşan çizgileri), dudak çizgileri ve ağız köşe çizgileri (kukla çizgileri) bölgesidir:

  • Alın Bölgesi Botoksu; Alın bölgesinde bulunan, yüze öfkeli bir görünüm kazandıran yatay çizgilerin giderilmesi için deri altında bulunan dikey kaslara uygulanır. 4 farklı noktaya uygulanabilmektedir.
  • Göz Çevresi (Kaz Ayağı) Botoksu; Gözlerin çevresinde bulunan, yüze yaşlı ve yorgun bir görünüm kazandıran çizgilerin giderilmesi için deri altında bulunan kaslara uygulanır. 2 ila 4 farklı noktaya uygulanabilmektedir
  • Kaş Arası (Belce) Botoksu; İki kaş arasında yüze gergin ve kızgın bir görünüm kazandıran dikey çizgilerin giderilmesi için deri altında bulunan yatay kaslara uygulanır. 5 ila 7 farklı noktaya uygulanabilmektedir.
  • Burun Üst Yan Duvarları (Tavşan Çizgileri) Botoksu; Burnun her iki dış duvarının üst kısmında bulunan, göze doğru uzanan, yüze yaşlı ve yorgun bir görünüm kazandıran çizgilerin giderilmesi için deri altında bulunan kaslara uygulanır.
  • Dudak Çizgi Botoksu; Dudak üstünde dikey olarak bulunan, sigara içenlerde daha sık görülen yüze yaşlı bir görünüm kazandıran çizgilerin giderilmesi için deri altında bulunan yatay kaslara uygulanır.
  • Ağız Köşe Çizgileri (Marionette-Kukla Çizgileri) Botoksu; Ağzın her iki yanında aşağı doğru geniş bir açıyla bulunan, yüze yaşlı bir görünüm kazandıran çizgilerin giderilmesi için deri altında bulunan yatay kaslara uygulanır. Gülen yüz botoksu olarak da adlandırılmaktadır.
  • Kombine Yüz Botoksu; Yüzde bulunan birden fazla hareketli bölgeye, ihtiyaç duyulan uygun miktarda yapılan botokstur.

Yüz Botoksu Nasıl Yapılır?

Yüz botoksu uygulamasından önce yüzün ve uygulama yapılacak bölgenin detaylı görüntüsü alınır. Hastanın şikâyet ve talepleri göz önünde bulundurularak, iki boyutlu ya da üç boyutlu simülasyonlar yardımıyla, yapılacak müdahalenin planlaması yapılır ve operasyon sonrası oluşacak muhtemel görüntü değerlendirilir. Yüz botoksu öncesinde herhangi bir ön hazırlığa ihtiyaç bulunmamaktadır. Hamile ve bebek emziren kadınlara botoks uygulaması yapılmamalıdır. Yüksek tansiyon hastaları, kan sulandırıcı ilaç kullananlar, cilt problemi olanlar, alerjisi olanlar ve daha önce yüz bölgesinden ameliyat geçirmiş olanlar, herhangi bir ilaç kullananlar uygulama öncesi mutlaka doktoru bilgilendirmelidirler.

Yüz botoksu, kanül ya da ince uçlu iğneler yardımıyla deri altındaki kaslara enjekte edilir. Uygulama süresi, uygulama alanına göre 15 – 30 dk. arasında değişmektedir. Uygulama alanı anestezik jel ve kremlerle uyuşturulduğundan işlem esnasında ve sonrasında ağrı hissedilmez, sadece hafif yanma ve sızı hissedilebilir, enjeksiyon alanlarına buz tedavisi (soğuk kompres) uygulanarak bu sızılar azaltılabilir.Uygulama sonrasındaki günlerde günlük hayata devam edilir. Ancak ilk 2-3 gün spor ve sauna gibi ağır aktivite ve aşırı sıcaktan uzak durulmalı, yüz üstü yatılmamalı, botokslu bölgeler ovuşturulmamalıdır. Yüz botoksu 2-3 günde etkisini göstermeye başlar ve arzu edilen sonuç 2 haftaya kadar elde edilir.

Botoks uygulamalarında; yan etkilerin oluşma riski oldukça düşük olmasına rağmen, nadiren uygulama bölgesinde uyuşma, ağrı, iltihaplanma, kızarıklık, morarma, şişme ve kanama, ağız kuruluğu, baş ve boyun ağrısı görülebilmektedir. Ayrıca alerji problemi olan hastalarda kaşıntı, halsizlik, baş dönmesi, döküntü gibi şikâyetlere rastlanmıştır.

Yüz Botoksu Fiyatı Ne Kadardır?

Yüz botoksu fiyatı hakkında genel bir bilgi vermek mümkün değildir. Çünkü her uygulama kendine özel şartlar içermektedir. Hastanın talebi ve ihtiyacına göre botoks uygulanacak alan ve miktar değişecek, bu da fiyatı etkileyecektir. Bazı uygulayıcılar kullanılan ünite miktarına göre, bazıları ise uygulama bölgelerine göre standart ücret talep etmektedirler. Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından; estetik müdahale fiyatlarının yazılı olarak açıklanmasının, haksız rekabete yol açacağı değerlendirilmiş ve paylaşılması sakıncalı görülmüştür.

Alın, göz çevresi, iki kaş arası, burun üst yan duvarları, dudak üstü ve ağız köşe bölgelerinde çizgi oluşumları ve kırışıklıklar varsa, daha genç ve güzel bir görünüme sahip olmak istiyorsanız; iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir; özel talep ve ihtiyaçlarınızı ön planda tutan merkezimizde tedavi olabilir, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yüz Botoksu Hakkında Bilgiler

1 Seans
Kaç Seans İşlem Yapılır 1 Seans
4-6 Ay
Kalıcılık Süresi 4-6 Ay
5 Dakika
İşlem Süresi 5 Dakika
Hemen
İşe Ne Zaman Dönülür Hemen
Lokal Anestezi
Anestezi Lokal Anestezi
Herkesin vücut yapısı farklılık gösterir. Bundan dolayı herkesin tedavi süreci, planlaması ve sonuçları da farklılık göstermektedir. İşlem hakkında verilen bilgiler ortalama değerlerdir.Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Online Randevu Al

Hastalarımızdan YorumlarHastalarımızdan Yorumlar

Melisa Aktürk

Elad bey ile ilk görüşmemde kendisine hemen güvendim. Hem sıcak kanlı, güler yüzlü bir doktor hem de detaylıca, dürüstçe her şeyi açıklıyor. Ameliyatımın 1. ayındayım. Morluksuz, ağrısız bir süreç geçirdim. Ayrıca daha şimdiden burnumun şeklini çok seviyorum :) Doğal, yüzünüzle uyumlu bir burun istiyorsanız Elad bey çok doğru bir tercih. Ekibi ve kendisi çok ilgililer. Ameliyatı yaptım bitti diye düşünmüyorlar. Gönül rahatlığı ile doktorumu tavsiye edebilirim. Kendisine ve ekibine sonsuz teşekkür ederim.

Elif Demirtaş Kanburoğlu

Kendisine ilk görüşme için gittiğiniz de zaten ameliyat için gün alıp çıkacaksanız :) o kadar tatlı ve herşeyi en ince detayına kadar anlatan bir doktor. 1 tane kötü yorum gördüm bence kasti Elad beyi tanıyan herkes böyle bir üslupla hastaya davranmayacağını bilir

Burcu Çebi

Görebileceğiniz en tatlı, en ilgili, güleryüzlü doktorlardan biri olacağından şüpheniz olmasın! Yaptığı güzel işlerle, duruşuyla muazzam bir insan. Ameliyatımın 5. ayındayım ve onu tercih ettiğim için çok mutluyum. İyi ki siz Elad Bey :) Güzel daha nice işlere imzanızı atacağınızdan şüphem yok. Ve siz bir işlem görmek isteyip, araştırmaya giren ve bu yorumu okuyan sevgili arkadaşlar, Elad Bey’i tercih ederseniz mutlu olursunuz

İletişim Bilgileri

Bizimle iletişime geçmek isterseniz, lütfen formu doldurun veya bize bir e-posta gönderin.

İletişim

Kültür Mahallesi, Ahmet Adnan Saygun Caddesi Akmerkez No:3 Kat: 10 D2, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Yol Tarifi Al info@eladazizli.com 0 532 514 24 88

International :

+90 543 738 35 56

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Mesajınız
Elad Azizli Whatsapp